Tylko praktyczne metody audytowania w laboratorium.

Audyt wewnętrzny w laboratorium – szkolenie doskonalące ISO/IEC 17025 online z trenerem:

Szkolenie ma na celu doskonalenie wiedzy audytorów z zakresu prowadzenia audytów w Laboratorium.

• Warunkiem udziału w szkoleniu jest znajomość normy ISO/IEC 17025.
  • Szkolenie skierowane jest do osób pełniących w laboratorium funkcję audytora wewnętrznego, mających ukończone szkolenie z zakresu audytowania.
  • W czasie szkolenia uczestnicy ugruntują zdobytą dotąd wiedzę oraz udoskonalą praktyczne umiejętności przygotowania i prowadzenia efektywnego audytu wewnętrznego w Laboratorium.

Program szkolenia realizowany jest w formie warsztatów bazujących na przykładowej dokumentacji, ćwiczeniach praktycznych oraz scenkach rodzajowych. W czasie szkolenia uczestnicy podniosą swoje kwalifikacje w zakresie:

• przygotowania do audytu (przegląd dokumentów, opracowanie Planu audytu),
  • opracowania raportu z audytu,
  • formułowania pytań audytowych i ich dokumentowania w listach kontrolnych,
  • zasad wyboru próbki audytowej,
  • zbierania dowodów audytowych,
  • określania i klasyfikacji niezgodności.

Kluczowym elementem warsztatów jest przeprowadzenie symulacji audytu, podczas której uczestnicy podejmują decyzję o klasyfikacji zebranych dowodów, na podstawie których określają wynik audytu.

Ze względu na specyfikę szkolenia termin zostanie uruchomiony przy co najmniej dwóch uczestnikach.

Audyt wewnętrzny w laboratorium – Harmonogram szkolenia

• Zasady audytowania wg ISO 19011 i wykorzystanie ich w audytach na podstawie normy ISO/IEC 17025
  • Omówienie dobrych praktyk laboratoryjnych
  • Dobór kadry audytorskiej dla laboratorium – Sylwetka audytora (postawa osobista, zasady etyczne)
  • Odpowiedzialność i kompetencje pracowników uczestniczących w audycie wewnętrznym (audytora wiodącego, technicznego, ekspertów)
  • Techniki komunikowania się
  • Programowanie i planowanie audytów wg normy ISO/IEC 17025
  • Audyty pionowe w obszarze technicznym normy ISO/IEC 17025

• Opracowanie planu audytu, listy pytań kontrolnych na podstawie ISO/IEC 17025 (część ogólna, techniczna normy)
  • Organizowanie i przebieg audytu wewnętrznego
  • Audyt i obserwacja badania a pobierania próbek
  • Opracowanie raportu z audytu w oparciu o punkty normy ISO/IEC 17025
  • Podstawy logiki – stwierdzanie faktów i formułowanie wniosków
  • Działania korygujące – opracowanie zakresu i weryfikacja działań korygujących, skuteczność tych działań i ich dokumentowanie

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU?

ZALETY NASZYCH SZKOLEŃ DOKONALĄCYCH DLA AUDYTORÓW ISO/IEC 17025

DOSKONALENIE WIEDZY

Szkolenie pozwoli na pogłębienie wiedzy z zakresu audytów wewnętrznych ISO/IEC 17025, co umożliwi bardziej skuteczne i precyzyjne prowadzenie audytów.

UDOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI PRAKTYCZNYCH

Poprzez warsztaty i symulacje audytów uczestnicy zdobędą praktyczne doświadczenie, które pozwoli na pewniejsze i efektywniejsze działanie w realnych sytuacjach audytowych.

PRZYGOTOWANIE DO PROWADZENIA AUDYTÓW

Szkolenie zapewnia kompleksowe przygotowanie do audytowania, począwszy od planowania, poprzez przeprowadzenie, aż po opracowanie raportu z audytu.

SKUPIENIE NA NORMIE ISO/IEC 17025

Szkolenie skierowane jest specjalnie do osób, które już posiadają znajomość tej normy, co pozwoli na bardziej zaawansowane zagadnienia i głębsze zrozumienie wymagań.

INTERAKTYWNA FORMA NAUKI

Dzięki warsztatom, ćwiczeniom praktycznym i symulacjom, uczestnicy aktywnie uczestniczą w procesie nauki, co pozwala na efektywne przyswojenie wiedzy.

WSPARCIE DOŚWIADCZONYCH EKSPERTÓW

Szkolenie prowadzone jest przez profesjonalistów z bogatym doświadczeniem w audytowaniu, co gwarantuje wysoki poziom nauczania i możliwość uzyskania cennych wskazówek od praktyków w tej dziedzinie.

29-30 kwietnia 2024 online

Szkolenie doskonalące ISO/IEC 17025 online z trenerem: Audyt wewnętrzny w laboratoriumSzkolenie ISO/IEC 17025: Audyt wewnętrzny w laboratorium – szkolenie doskonalące