Szkolenie ISO 45001:2018 online z trenerem to 3 szkolenia w 1 cenie:
Wymagania normy ISO 45001 + Pełnomocnik ds. BHP + Audytor Wewnętrzny

Szkolenie ISO 45001:2018 online z trenerem:
Audytor Wewnętrzny i Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania BHP

Spotkajmy się online!

Dwudniowe szkolenie w zakresie normy ISO 45001:2018 w formie zdalnej

Uzyskaj kompetencje Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy wg ISO 45001:2018.

Co oferujemy?

ISO 45001 to norma dotycząca systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Jej wdrożenie może przynieść wiele korzyści i usystematyzować działania organizacji w zakresie BHP.
Żeby system przyniósł oczekiwane rezultaty ważna jest świadomość i zdyscyplinowanie personelu w kwestiach związanych ze BHP. I właśnie po to powołuje się przedstawiciela najwyższego kierownictwa (Pełnomocnika), aby tę świadomość szerzył i dbał o wszelkie kwestie związane z systemem.

U podstaw skutecznego zarządzania BHP leżą jednak kompetencje. Sama znajomość wymagań może okazać się niewystarczająca. Dlatego chcemy nie tylko zapoznać Cię z wytycznymi normy, ale podzielić się naszym doświadczeniem zdobywanym przez lata. Wdrożyliśmy ogrom systemów zarządzania w organizacjach z różnych gałęzi gospodarki. Widzieliśmy mnóstwo ciekawych rozwiązań i w miarę zdobywania doświadczenia wypracowaliśmy własne. Teraz tę wiedzę chcemy przekazać Tobie. Proponujemy spotkanie online w bardzo kameralnej atmosferze (maksymalnie 5 osób) tak, abyś miał pełen komfort prowadzenia dyskusji i szukania rozwiązań optymalnych dla Ciebie i Twojej organizacji.

Tematykę omówimy  dokładnie i od podstaw. Dlatego jesteśmy przekonani, że dwa dni spędzone z nami będą naprawdę owocne, bez względu na to, czy dopiero poznajesz System Zarządzania BHP, czy pracujesz w nim od lat.

Poza nieocenioną wiedzą otrzymasz również możliwość przystąpienia do egzaminu i uzyskanie certyfikatu
Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego ISO 45001:2018.

Szkolenie ISO 45001 – Harmonogram

Pełnomocnik Systemu Zarządzania BHP wg ISO 45001 – wykłady

• Odniesienia normatywne
  • Terminy i definicje
  • Kontekst organizacji:
    • Zrozumienie organizacji i jej kontekstu
    • Zrozumienie potrzeb i oczekiwań pracowników i innych zainteresowanych stron
  • Zakres systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy
  • Przywództwo i partycypacja pracowników
    • Polityka BHP i higieny pracy
    • Role, obowiązki i władze organizacyjne
    • Konsultacje i uczestnictwo pracowników
  • Planowanie
    • Działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom i możliwościom
    • Cele w zakresie ochrony zdrowia pracujących i planowania ich realizacji
  • Wsparcie
    • Zasoby
    • Kompetencje
    • Świadomość
    • Komunikacja
    • Informacje udokumentowane
    • Kontrola udokumentowanych informacji
  • Eksploatacja
    • Planowanie operacyjne i kontrola
    • Gotowość i reagowanie na sytuacje kryzysowe
    • Ocena wyników
    • Monitorowanie, pomiary, analiza i ocena działania
    • Audyt wewnętrzny
    • Przegląd zarządzania
  • Doskonalenie
    • Incydent, niezgodność i działania naprawcze
    • Ciągłe doskonalenie
Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania BHP wg ISO 45001

• Najważniejsze definicje dotyczące audytu, niezgodności, działań poaudytowych
    • Zastosowanie normy ISO 19011 i innych dokumentów
    • Cykl PDCA w zastosowaniu do planowania audytów
    • Przebieg audytu
    • Zawiadomienie o audycie: kto sporządza, do czego służy i kogo dotyczy?
    • Przebieg spotkania otwierającego
    • Audytowanie – jak prawidłowo sprawdzić spełnienie wymagań normy?
    • Sporządzamy raport z audytu oraz karty niezgodności
    • Działania poaudytowe – planowanie, realizacja, sprawdzenie skuteczności

Egzamin

Po pozytywnym zdaniu egzaminu otrzymasz Certyfikat Pełnomocnika i/lub Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania BHP wg ISO 45001:2018 wystawiony przez IKMJ lub za dodatkową opłatą przez jednostkę certyfikującą.

ZALETY NASZYCH SZKOLEŃ ISO 45001

posiadamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzeniu szkoleń, audytów i wdrożeń systemów zarządzania BHP ISO 45001 – nasi trenerzy są audytorami jednostek certyfikujących

udział w szkoleniu w kameralnej grupie pozwala skupić się na praktycznych przykładach danej branży uczestników

zdobycie praktycznej wiedzy w zakresie wymagań normy ISO 45001 i ich przełożeniu na system zarządzania BHP