2600,00  + VAT

Nowa norma ISO 15189:2022

Szkolenie ISO 15189:2022 online z trenerem to 3 szkolenia w 1 cenie:
System Zarządzania w Laboratorium. + Kierownik Laboratorium + Audytor Wewnętrzny

Szkolenie ISO 15189:2022 online z trenerem: System Zarządzania w Laboratorium. Kierownik Laboratorium i Audytor Wewnętrzny

Czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z certyfikacją laboratorium medycznego?

Żaden problem! Nasze szkolenie szczegółowo omawia wszystkie wymagania normy ISO 15189:2022.
Dzięki temu będziesz mógł zdobyć niezbędne umiejętności i uprawnienia do pełnienia funkcji Kierownika Laboratorium ds. Systemu Zarządzania i Audytora Wewnętrznego ISO 15189.

Znasz już temat akredytacji laboratorium, ale chcesz poszerzyć swoją wiedzę i przypomnieć sobie najważniejsze aspekty?
To szkolenie jest również dla Ciebie! Dzięki niemu odświeżysz swoją wiedzę i dowiesz się o najnowszych trendach w akredytowanych laboratoriach.

Zyskasz pewność siebie jako Kierownik Laboratorium ds. Systemu Zarządzania i Audytor Wewnętrzny Laboratorium
oraz umiejętność przeprowadzania wewnętrznych audytów zgodnie z ISO 15189.

Nie zwlekaj! Dołącz do naszego szkolenia i otwórz przed sobą nowe możliwości zawodowe. Razem z nami stwórz przyszłość dla siebie jako ekspert w zarządzaniu jakością medycznego laboratorium.

• Prezentacja normy ISO 15189 w zakresie wymagań systemowych i technicznych.
  • System wzajemnego uznawania na świecie i w Polsce oraz rola akredytacji laboratoriów w systemie.
  • Identyfikacja i praktyczne przedstawienie wymagań formalnych dla akredytacji laboratorium badawczego lub wzorcującego.
  • Polityki laboratorium. Zasady niezaangażowania, transparentności postępowania.
  • Wymagania dotyczące systemu zarządzania w laboratorium. Dokumentacja systemu zarządzania w Laboratorium.

• Medyczne laboratoria diagnostyczne ich cele, zadania i specyfika w płaszczyźnie organizacyjnej ochrony zdrowia.
  • Wymagania normy ISO 15189.
  • Wymagania odnośnie personelu laboratorium.
  • Określenie kompetencji minimalnych dla personelu kierowniczego, laborantów, personelu pomocniczego. Zarządzanie kompetencjami personelu
  • Planowanie i realizacja szkoleń.
  • Wymagania odnośnie wyposażenia laboratorium, sposobu eksploatacji i konserwacji.
  • Eksploatacja i konserwacja aparatury kontrolno-pomiarowej. Zapewnienie spójności metrologicznej w odniesieniu do wzorców fizycznych, chemicznych i biologicznych.
  • Identyfikacja wymagań dla metod badawczych.
  • Prawidłowa realizacja badania od zgłoszenia klienta do wydania wyników.
  • Zarządzanie jakością w laboratoriach.
  • Metodyka opracowania dokumentacji Systemu Zarządzania.
  • Rola i zadania Pełnomocnika ds. Systemu Jakości w medycznym laboratorium diagnostycznym.
  • Tworzenie i nadzór nad dokumentacją systemu jakości (księga, procedury, instrukcje).

• Zarządzanie programem audytów w laboratoriach badawczych/wzorcujących działających w oparciu o normę ISO 15189
  • Dobór kadry audytorskiej dla laboratorium. Planowanie i nadzór nad realizacją audytów
  • Wymagania dla audytorów i przygotowanie do przeprowadzenia audytu systemu w laboratorium działającym w oparciu o normę ISO 15189
  • Metody audytowania, zbierania informacji i formułowania ustaleń z audytu. Przeprowadzenie audytu systemu zarządzania w laboratorium
  • Raportowanie z audytu
  • Wdrożenie działań poaudytowych
  • Przegląd skuteczności audytów
  • Przygotowanie do audytu ze strony Polskiego Centrum Akredytacji lub strony zainteresowanej
  • Egzamin

Po pozytywnym zdaniu egzaminu otrzymasz Certyfikat Kierownika ds. Jakości i/lub Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania w Laboratorium wg ISO 15189:2022 wystawiony przez IKMJ lub za dodatkową opłatą przez jednostkę certyfikującą.

ZALETY NASZYCH SZKOLEŃ ISO 15189

UMIEJĘTNOŚCI KIEROWANIE LABORATORIUM

Nasze szkolenie umożliwi Ci zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do pełnienia funkcji Kierownika Laboratorium ds. Systemu Zarządzania Akredytowanego Laboratorium Medycznego. Będziesz gotowy/a na przejęcie większej odpowiedzialności i efektywnego zarządzania zespołem.

UPRAWNIENIA AUDYTORA WEWNĘTRZNEGO LABORATORIUM

Uzyskasz uprawnienia audytora wewnętrznego, co jest niezwykle cennym atutem w świecie laboratoriów medycznych. Będziesz w stanie samodzielnie przeprowadzać audyty, identyfikować potencjalne obszary poprawy i wdrażać skuteczne działania korygujące.

ZNAJOMOŚĆ NORMY ISO 15189:2022

Poznasz wymagania NOWEJ normy, co pozwala zrozumieć, jakie standardy musi spełniać laboratorium medyczne, by uzyskać certyfikację. To kluczowa wiedza dla Kierownika Laboratorium i Audytora Wewnętrznego.

NOWE MOŻLIWOŚCI

Posiadanie uprawnień Kierownika Laboratorium ds. Systemu Zarządzania i Audytora Wewnętrznego ISO 15189 otwiera przed Tobą szereg atrakcyjnych opcji kariery w branży medycznej. To ważne osiągnięcie, które wyróżnia Cię na rynku pracy.

DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI AUDYTU

Zdobędziesz unikalne umiejętności i techinki audytu, które są pożądane nie tylko w laboratoriach medycznych, ale również w innych branżach. Będziesz mógł wykorzystać te umiejętności w różnych aspektach życia.

ODŚWIEŻENIE WIEDZY

Nawet jeśli już pracujesz w akredytowanym laboratorium, szkolenie pozwoli Ci odświeżyć swoją wiedzę z zakresu zarządzania jakością i audytu zgodnie z ISO 15189. To doskonała okazja do poszerzenia swoich umiejętności i podniesienia kompetencji.

Nie zwlekaj!
Skorzystaj z tego szkolenia, aby zdobyć cenne umiejętności i rozwinąć swoją karierę jako Kierownik Laboratorium ds. Systemu Zarządzania i Audytor Wewnętrzny ISO 15189.

20-22 marca 2024 OSTATNIE MIEJSCA, 22-24 maja 2024

Szkolenie ISO 15189:2022. Kierownik Laboratorium i Audytor Wewnętrzny systemu zarządzania jakością w laboratoriumSzkolenie ISO 15189:2022: System Zarządzania w Laboratorium. Kierownik Laboratorium i Audytor Wewnętrzny
2600,00  + VATWybierz termin