WSK

Wewnętrzny system kontroli i zarządzania obrotem uzbrojeniem i obrót towarami strategicznymi

Pełnomocnik
ds. Wewnętrznego systemu kontroli i zarządzania obrotem uzbrojenia

Kompleksowe szkolenie przygotowujące do wdrożenia systemu kontroli i zarządzania obrotem uzbrojenia. Szkolenie daje uprawnienia do pełnienia funkcji Pełnomocnika ds. Wewnętrznego systemu kontroli i zarządzania obrotem uzbrojeniem. Szczegółowe omówienie wymagań wewnętrznego system kontroli i zarządzania obrotem uzbrojenia i towarami strategicznymi pozwala na uczestnictwo w szkoleniu nawet osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z systemami kontroli i zarządzania obrotami uzbrojenia i towarów strategicznych. Będzie również świetnym przypomnieniem i poszerzeniem wiedzy dla osób już pracujących systemach WSK.

Czas szkolenia

2 dni (1 dzień obrót towarami strategicznymi + 1 dzień Wewnętrzny system kontroli i zarządzania obrotem uzbrojeniem)

• Obrót towarami strategicznymi – wymagania prawne Unii Europejskiej
  • Obrót towarami strategicznymi – wymagania prawne Rzeczpospolitej Polskiej
  • Organy nadzorujące obrót towarami strategicznymi
  • Jak ustalić czy towar podlega pod przepisy o towarach strategicznych
  • Rodzaje zezwoleń (generalne, indywidualne, globalne)
  • Sposób uzyskania zezwoleń
  • Transfer wewnątrzunijny i zewnątrzunijny, usługa pośrednictwa towarów strategicznych, pomoc techniczna dla towarów strategicznych, tranzyt towarów strategicznych, przewóz towarów strategicznych
  • Certyfikat importowy, oświadczenie końcowego użytkownika, Świadectwo wiarygodności odbiorcy
  • Wewnętrzny system kontroli i zarządzania obrotem uzbrojeniem – kto i kiedy musi go posiadać

• Wymagania dla Wewnętrzny system kontroli i zarządzania obrotem uzbrojeniem
  • WSK – wymagania ogólne
  • Omówienie szczegółowe wymagań dotyczących dokumentacji i zapisów
  • Zaangażowanie kierownictwa i jego rola w funkcjonowaniu WSK
  • Zapewnienie nadzoru nad zasobami
  • Proces realizacji wyrobu i kontrola jakości
  • Proces obrotu towarami strategicznymi
  • Projektowanie i rozwój w organizacji w świetle normy
  • Nadzorowanie aparatury kontrolno-pomiarowej i infrastruktury
  • Pomiar, analiza i doskonalenie
  • Egzamin

Po pozytywnym zdaniu egzaminu uczestnik otrzyma Certyfikat Pełnomocnika WSK wystawiony przez IKMJ lub za dodatkową opłatą przez jednostkę certyfikującą.

To szkolenie możesz kupić online

ZALETY NASZYCH SZKOLEŃ WSK

posiadamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzeniu szkoleń, audytów i wdrożeń systemów zarządzania i kontroli zgodnych z WSK – nasi trenerzy są audytorami jednostek certyfikujących

udział w szkoleniu w kameralnej grupie pozwala skupić się na przykładach praktyczny danej branży uczestników

zdobycie praktycznej wiedzy w zakresie wymagań WSK i ich przełożeniu na system zarządzania i kontroli obrotu uzbrojeniem oraz towarami strategicznymi

zdobycie uprawnień Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania i Kontroli obrotu uzbrojeniem i towarami strategicznymi

zaświadczenie (bez egzaminu) lub Certyfikat Pełnomocnika ds. WSK (po zdaniu egzaminu)

dotęp do materiałów pomocnych w codziennej pracy pełnomocnika ds. WSK

konsultacje z Trenerem (w trakcie szkolenia) na tematy związane z tematem szkolenia

NASZE USŁUGI WSK

WSK

Pomagamy wdrożyć system zarządzania WSK.
Z nam łatwiej uzyskać lub utrzymać Certyfikat WSK.

DOKUMENTACJA
WSK

Chcesz zaoszczędzić na kosztach wdrożenia WSK/uzyskania certyfikatu WSK. Skorzystaj z gotowej dokumentacji WSK i dostosuj ją do swojej organizacji.

SERWIS
WSK

Pełnimy rolę Pełnomocnika systemu zarządzania WSK. Przeprowadzamy audyty, prowadzimy dokumentację i uzupełniamy zapisy systemu zarządzaniaWSK.