Szkolenie ISO 14001:2015 online z trenerem to 3 szkolenia w 1 cenie:
Wymagania normy ISO 14001 + Pełnomocnik ds. Środowiska + Audytor Wewnętrzny

Szkolenie ISO 14001:2015 online z trenerem:
Audytor Wewnętrzny i Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Środowiskiem

Spotkajmy się online!

Dwudniowe szkolenie w zakresie normy ISO 14001:2015 w formie zdalnej już od 1 uczestnika

Uzyskaj kompetencje Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Środowiskiem wg ISO 14001:2015.

Co oferujemy?

ISO 14001 to jeden z najpopularniejszych standardów służących do systemów zarządzania środowiskiem. Jego wdrożenie może przynieść wiele korzyści i usystematyzować działania organizacji w zakresie ekologii, ochrony środowiska oraz raportowania do urzędów.
Żeby system przyniósł oczekiwane rezultaty ważna jest świadomość i zdyscyplinowanie personelu w kwestiach związanych ze środowiskiem. I właśnie po to powołuje się przedstawiciela najwyższego kierownictwa (Pełnomocnika), aby tę świadomość szerzył i dbał o wszelkie kwestie związane z systemem.

U podstaw skutecznego zarządzania środowiskiem leżą jednak kompetencje. Sama znajomość wymagań może okazać się niewystarczająca. Dlatego chcemy nie tylko zapoznać Cię z wytycznymi normy, ale podzielić się naszym doświadczeniem zdobywanym przez lata. Wdrożyliśmy ogrom systemów zarządzania w organizacjach z różnych gałęzi gospodarki. Widzieliśmy mnóstwo ciekawych rozwiązań i w miarę zdobywania doświadczenia wypracowaliśmy własne. Teraz tę wiedzę chcemy przekazać Tobie. Proponujemy spotkanie online w bardzo kameralnej atmosferze (maksymalnie 5 osób) tak, abyś miał pełen komfort prowadzenia dyskusji i szukania rozwiązań optymalnych dla Ciebie i Twojej organizacji.

Tematykę omówimy  dokładnie i od podstaw. Dlatego jesteśmy przekonani, że dwa dni spędzone z nami będą naprawdę owocne, bez względu na to, czy dopiero poznajesz System Zarządzania Środowiskiem, czy pracujesz  w nim od lat.

Poza nieocenioną wiedzą otrzymasz również możliwość przystąpienia do egzaminu i uzyskanie certyfikatu
Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego ISO 14001:2015.

Szkolenie ISO 14001 – Harmonogram

Podstawy Systemu Zarządzania Środowiskowego wg ISO 14001:2015 – wykłady

• Wymagana normy ISO 14001 – Wymagania dotyczące systemu oraz wymagania ogólne
  • Wymagana normy ISO 14001 – Zrozumienie potrzeb i oczekiwań stron zainteresowanych (kontekst organizacji i analiza ryzyka)
  • Wymagana normy ISO 14001 – Polityka środowiskowa
  • Wymagana normy ISO 14001 – Planowanie
  • Wymagana normy ISO 14001 – Wdrażanie i funkcjonowanie
  • Wymagana normy ISO 14001 – Sprawdzanie
  • Wymagana normy ISO 14001 – Przegląd zarządzania

Pełnomocnik Systemu Zarządzania Środowiskowego wg ISO 14001:2015

• Konwersatorium: Powtórzenie wiadomości – terminy i definicje zawarte w ISO 14001
  • Wykład: Definiowanie i wymagania względem polityki środowiskowej
  • Ćwiczenia: Tworzenie polityki środowiskowej, kontekstu organizacji i analizy ryzyk
  • Ćwiczenia: Określenie i klasyfikacja aspektów środowiskowych
  • Wykład: Wyznaczanie celów i planów środowiskowych
  • Praktyczna budowa planów środowiskowych
  • Konwersatorium: Ocena spójności polityki z aspektami środowiskowymi
  • Wykład: Omówienie zagadnień z zakresu sterowania operacyjnego
  • Ćwiczenia: Tworzenie procedur sterowania operacyjnego dla konkretnych przykładów
  • Wykład: Monitorowanie i pomiary kluczowych charakterystyk
  • Wykład: Zakres i sposób przeprowadzania przeglądu zarządzania
  • Ćwiczenia: Przeprowadzenie przeglądu zarządzania wraz z określeniem działań doskonalących system
Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Środowiskowego wg ISO 14001:2015

• Wykład: Definicja audytu, niezgodności i działań poaudytowych
    • Wykład: Cykl PDCA w zastosowaniu do planowania audytów
    • Ćwiczenia Planowanie audytów
    • Ćwiczenia: Zawiadomienie o audycie
    • Ćwiczenia: Spotkanie otwierające
    • Ćwiczenia: Obserwacje – definiowanie
    • Ćwiczenia: Raport i jego sporządzanie
    • Ćwiczenia: Działania poaudytowe

Egzamin

Po pozytywnym zdaniu egzaminu uczestnik otrzyma Certyfikat Pełnomocnika i/lub Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Środowiskiem wg ISO 14001:2015 wystawiony przez IKMJ lub za dodatkową opłatą przez jednostkę certyfikującą.

Szkolenie ISO 14001 dla grupy

ZALETY NASZYCH SZKOLEŃ ISO 14001

posiadamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzeniu szkoleń, audytów i wdrożeń systemów zarządzania środowiskiem ISO 14001 – nasi trenerzy są audytorami jednostek certyfikujących

udział w szkoleniu w kameralnej grupie pozwala skupić się na przykładach praktycznych danej branży uczestników