Audytor Wewnętrzny ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnego ISO 14001

• Kadra Kierownicza, Menedżerowie średniego i wyższego szczebla
  • Osoby rozpoczynające pracę w roli audytora wewnętrznego systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z ISO 14001
  • Audytorzy systemu zarządzania środowiskowego pragnący doskonalić swoje umiejętności

Harmonogram szkolenia:

Dzień 1: Podstawy Systemu Zarządzania Środowiskowego wg ISO 14001:2015 – wykłady

• Wymagana normy ISO 14001 – Wymagania dotyczące systemu oraz wymagania ogólne
  • Wymagana normy ISO 14001 – Zrozumienie potrzeb i oczekiwań stron zainteresowanych (kontekst organizacji i analiza ryzyka)
  • Wymagana normy ISO 14001 – Polityka środowiskowa
  • Wymagana normy ISO 14001 – Planowanie
  • Wymagana normy ISO 14001 – Wdrażanie i funkcjonowanie
  • Wymagana normy ISO 14001 – Sprawdzanie
  • Wymagana normy ISO 14001 – Przegląd zarządzania

Dzień 2: Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Środowiskowego wg ISO 14001:2015

• Wykład: Definicja audytu, niezgodności i działań poaudytowych
  • Wykład: Cykl PDCA w zastosowaniu do planowania audytów
  • Ćwiczenia Planowanie audytów
  • Ćwiczenia: Zawiadomienie o audycie
  • Ćwiczenia: Spotkanie otwierające
  • Ćwiczenia: Obserwacje – definiowanie
  • Ćwiczenia: Raport i jego sporządzanie
  • Ćwiczenia: Działania poaudytowe
  • Egzamin

Nasi trenerzy posiadają wieloletnie doświadczenie praktyczne we wdrażaniu, audytowaniu i doskonaleniu systemów zarządzania środowiskowego w wielu branżach.

Większość naszych trenerów posiada uprawnienia Audytora Wiodącego Systemu Zarządzania Środowiskowego wg ISO 14001 pozwalające przeprowadzać audyty certyfikujące ze strony jednostki certyfikującej.

Jeśli potrzebujesz szkolenia w zakresie roli Audytora ISO 14001 zgłoś się do nas w celu ustalenia terminu, dostosujemy go Twoich potrzeb.

• uprawnienia do pełnienia funkcji Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Środowiskowego (Audytora ISO 14001, Auditora ISO 14001, Audytora Środowiskowego, Audytora ds. Środowiska zgodnego z ISO 14001
  • po pozytywnym  zdaniu egzaminu świadectwo Audytora Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001
  • certyfikat z jednostki certyfikującej (po dodatkowej opłacie i zdaniu egzaminu)
  • materiały szkoleniowe bogate w wiele przydatnych informacji na temat ISO oraz przykłady procedur i formularzy, które mogą być nieocenioną pomocą w przeprowadzaniu audytów wewnętrznych systemu zarządzania środowiskowego wg ISO 14001 – z pewnością przydadzą się podczas pracy audytora systemu środowiskowego.

Po ukończeniu szkolenia istnieje możliwość uzyskania certyfikatu wystawionego przez jednostkę certyfikującą za dodatkową opłatą.