Pełnomocnik ds. SZBI (ISMS) i Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) ISO 27001

• Administratorzy IT, Kadra Kierownicza, Menedżerowie średniego i wyższego szczebla

Szczegółowe omówienie wymagań normy ISO 27001 (ISO/IEC 27001) pozwala na uczestnictwo w szkoleniu nawet osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ISO. Będzie również świetnym przypomnieniem i poszerzeniem wiedzy dla osób już pracujących w Systemie Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI – ISMS).

Harmonogram szkolenia

Dzień 1: PEŁNOMOCNIK SZBI I AUDYTOR WEWNĘTRZNY

• Bezpieczeństwo informacji i organizacji
    • Co to jest bezpieczeństwo informacji?
    • Dlaczego bezpieczeństwo informacji jest potrzebne?
    • Jak określić wymagania bezpieczeństwa?
    • Szacowanie ryzyka bezpieczeństwa,
    • Wybór zabezpieczeń,
    • Punkt wyjścia bezpieczeństwa informacji,
    • Krytyczne czynniki sukcesu
    • Co to jest bezpieczeństwo informacji?
  • Bezpieczeństwo informacji w normie ISO 27001:2013
    • Wprowadzenie
    • Zakres normy
    • Odniesienia normatywne